Oczyszczanie organizmu za pomocą diety sokowej stało się ostatnio bardzo popularne. Zastanawiasz się nad przeprowadzeniem detoksu organizmu, ale obawiasz się, że nie poradzisz sobie z przygotowaniem posiłków? Dieta z Liścia przychodzi z pomocą!

Czy detoks organizmu to sposób na odchudzanie?

Wielu osobom wydaje się, że detoks organizmu jest tym samym, co dieta odchudzająca. Absolutnie nie jest to prawdą! Detoks przeprowadza się po to, aby usunąć z naszego organizmu toksyny i zbędne produkty przemiany materii. Ma nam to zapewnić dodatkową energię i usunąć uczucie zmęczenia oraz ociężałości. Zgubienie kilku kilogramów to tylko efekt uboczny, który u każdego wystąpi w mniejszym lub większym stopniu. Regularne wykonywanie przemyślanego detoksu to ogromne wsparcie dla organizmu. Na co dzień naszą wątrobę obciąża mnóstwo rzeczy – wysoko przetworzona żywność, alkohol, papierosy, smog czy zanieczyszczona woda. Warto więc pomóc jej w szybkim usunięciu tych nieprzyjemnych rzeczy z organizmu.

Jak przeprowadzić detoks?

Sposoby wykonywania detoksu są bardzo różne. Niektórzy robią sobie głodówkę, inni stosują dietę jednostronną, czyli przez dwa dni jedzą ten sam produkt (np. kapustę lub jabłka), a inni wspierają się dietą warzywno-owocowo-ziołową. Pamiętaj, aby taki detoks przeprowadzać w sposób przemyślany, najlepiej po konsultacji z lekarzem. Musisz mieć bowiem pewność, że wybrana opcja jest dla Ciebie bezpieczna.

Dieta sokowa w cateringu Dieta z Liścia

Jedną z najpopularniejszych opcji jest dieta sokowa. Taką też przygotowaliśmy dla Ciebie w cateringu Dieta z Liścia. Mamy ją w trzech różnych wersjach i w różnych kalorycznościach, więc każdy znajdzie coś dla siebie. To, co wyróżnia tę dietę od np. diety jednostronnej, jest różnorodność posiłków, które są po prostu pyszne! Staraliśmy się skomponować je tak, aby cały okres wykonywania detoksu był przyjemny. Wśród posiłków znajdziesz takie opcja jak koktajl jaglano-wiśniowy, sok truskawkowy z chia czy soba z pastą shitake i fistaszkami.

Efekty detoksu sokowego

Jakich efektów możesz spodziewać się po takiej kuracji oczyszczającej? Najbardziej zauważalne są efekty w okolicy brzucha. Nie jest on już wzdęty ani napięty. Jednak to nie wszystko! Detoks sprawia też, że:

  • usuwany jest nadmiar wody z organizmu
  • mamy więcej energii
  • zmniejszają się stany zapalne w organiźmie
  • czujemy się zdrowsi i lżejsi
  • tracimy odrobinę na wadzę

Teraz wiesz już, czym charakteryzuje się detoks organizmu. Spróbujesz go u siebie?