W ciele dziecka każdego dnia zachodzi wiele ważnych procesów, takich jak wzrost kości, przyrost masy mięśniowej czy rozwój funkcji mózgu. Właśnie dlatego warto zwracać szczególną uwagę na to, by spożywana żywność dostarczała energii i składników odżywczych niezbędnych do ich prawidłowego przebiegu. Odpowiednia, zbilansowana dieta dziecka umożliwia mu optymalny wzrost, a ponadto chroni przed chorobami, wzmacnia odporność i buduje zdrowe nawyki żywieniowe. Jeśli nie masz czasu lub możliwości, by samodzielnie komponować pełnowartościowe posiłki dla swoich pociech, postaw na catering dietetyczny dla dzieci, który zawiera wszystkie składniki odżywcze, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania i rozwoju dziecka. 

Dieta pudełkowa dla dzieci – zalecenia ekspertów 

W przypadku diety dla najmłodszych najważniejsze jest to, aby była ona odpowiednio zbilansowana. Dzięki temu będzie wspierać zarówno fizyczny, jak i emocjonalny rozwój dziecka.  Niezbędne są w niej białka, węglowodany, zdrowe tłuszcze oraz szereg witamin i składników mineralnych, w tym wapń i witamina D, odpowiadające za prawidłowy wzrost kości. Istotnym składnikiem są również kwasy tłuszczowe DHA. Aby zapewnić w diecie dziecka odpowiednią ilość składników odżywczych, należy zadbać o to, by codzienne posiłki były urozmaicone. 

Kluczowe składniki diety dla dzieci to warzywa i owoce, które dostarczają witaminę C, kwas foliowy oraz duże ilości błonnika, który reguluje działanie układu pokarmowego. Bardzo ważne są również produkty zbożowe (kasze, makarony, chleb razowy, płatki owsiane), produkty bogate w białko (nabiał, ryby, rośliny strączkowe) oraz zdrowe tłuszcze roślinne (awokado, nasiona, orzechy).  

Tadek Niejadek, czyli co zawiera nasza dieta pudełkowa dla dzieci? 

Nasza dieta dla dzieci została skomponowana przez mamy dietetyczki. Składa się z czterech zbilansowanych posiłków, które powstają z myślą o potrzebach najmłodszych. Potrawy opierają się na świeżych owocach (sezonowych i tropikalnych), warzywnych przekąskach, różnorodnych źródłach węglowodanów, pełnoziarnistych produktach zbożowych, chudym mięsie, rybach oraz nabiale. Zdajemy sobie sprawę, że w diecie dziecka bardzo ważna jest również jej kaloryczność. Odpowiednio dobrana pozwala zapobiec nadwadze i otyłości. Dlatego diety dla dzieci „Z liścia” dostępne są w dwóch wariantach – 1600 kcal oraz 1850 kcal. Dzięki temu każdy rodzic może dostosować kaloryczność do potrzeb i wieku swojej pociechy. 

Nasza dieta oparta jest o najnowsze zalecenia z zakresu żywienia dzieci. Nie zapominamy jednak o tym, że dieta dla dzieci powinna być nie tylko odpowiednio zbilansowana, ale również smaczna. Dlatego nasze posiłki są skomponowane w taki sposób, by zachwyciły podniebienia nawet największych „niejadków”. Dania są gotowane, duszone lub pieczone, pozbawione ostrych przypraw i podane w prosty, a zarazem atrakcyjny sposób. Nie brakuje